מאמרים
מעוניינים לקבל פרטים ו/או לקבוע פגישת ייעוץ ללא התחייבות? אנא מלאו את הפרטים ונשמח לחזור אליכם

דווקא בימי קורונה, נוצרו הזדמנויות מכירה בארה"ב וקנדה עבור יצרנים ישראלים

מאת אבי אלברט, מנכל חברת אורינום - חברה המייעצת HANDS ON לחברות ישראליות כבר שנה 18 ובהווה ל 30 מפעלים וחברות בישראל בתחום תעשייה מסורתית במגוון רב של קטגוריות. 
 
דווקא בימי קורונה, נוצרו הזדמנויות מכירה בארה"ב וקנדה עבור יצרנים ישראלים. 
אנחנו אלופי העולם בחשיבה יצירתית, תושייה ובכושר אלתור וכל אלה צריכים להיות כעת בשיאם ולסייע לנו לצלוח את המשבר הכלכלי שבא בעקבות הקורונה.
גם יצרנים ישראלים שלא ייצאו עד כה, יכולים כעת לייצא, ובעיקר לשוק צפון אמריקה!!! והיצרנים שכבר מייצאים, יכולים כעת לייצא בהיקפים גדולים בהרבה ממה שהורגלו. 

הזדמנויות מכירה בארה"ב וקנדה עבור יצרנים ישראלים

משבר הקורונה יוצר ביקושים למגוון תחומים לצד פלטפורמות מכירה חדשות, הזדמנות חדשה בנושאי מכסים, היעדר מגבלות שיווק וטכניקות מכירה שלא היו נהוגות עד כה. הזמן הנכון לפעול הוא – עכשיו!!!!

השוק האמריקאי מייצר ביקושים גבוהים בימים אלו למוצרים הקשורים למזון, מוצרי צריכה ביתיים, מוצרי גינון, פעילות ביתית, מוצרי ספורט, בריאות ועוד. תחומים מקצועיים שלמים עוברים בימים אלו הסבה בכדי להתאים מוצרים קיימים למצב החדש בעולם. מגוון מוצרים שהתאימו עד כה לשוק הגינון המקצועי, למשרד, לקוסמטיקה ולניקיון עברו מטה-מורפוזה מהירה בכדי שיתאימו לשימוש פרטי בבתים ובמשרדים ביתיים. 

הדרך הנכונה היא לקחת מוצר קיים ולשווק אותו בהתאם לדרישות השוק. בדרך זו, יצרן גינון שעובד עם חברת אורינום, הסב מוצר קיים כך שיתאים לשוק הביתי תוך 10 ימים. המוצר נמכר כעת באמזון.קום ופלטפורמות נוספות בהצלחה רבה. יצרן ישראלי אחר הסב קווי ייצור בדרום הארץ לצורך ייצור מסכות חד פעמיות. מפעל מתכת שמייצר לשוק הבטחוני והמקצועי הסב את המכונות כמעט ללא עלות  לייצור מוצרים לבית ולמשרד הביתי. חברת קוסמטיקה החלה לייצר מוצרי חיטוי. הדוגמאות עוד רבות.

המשבר עם סין גם הוא הביא לביקוש גבוה למוצרים עם רמת אמינות גבוהה, גם אם הם יקרים יותר. למשל מסכות בייצור ישראלי עולות 35%-40% יותר אבל הבידול של תוצרת ישראל מביא לכך שהמפיצים בארץ היעד מתגאים בזה ומצליחים למכור את המוצרים בפרמיה על מחיר השוק. 

עובדי חברת אורינום שעוסקים בשיווק בינלאומי מזה 25 שנה כולל ניהול חברות בחו"ל, מצאו עצמם עובדים סביב השעון בכדי  לסייע ליצרנים ישראליים להוציא מוצרים במשלוחים אוויריים לארה"ב וקנדה כדי לספק את הביקושים העכשוויים.
למרות הדיווחים על משבר כלכלי חריף, יש ביקוש בעולם וביחוד בארה"ב למוצרי צריכה ביתיים וגם לערוצים שעדיין עובדים כמו מדיקל ומעבדות.

בכדי להגיע מהר לשוק, ניתן להשתמש במפיצים או למכור ישירות לחנויות מקוונות. כמו כן קיימים מגוון אתרים וקטלוגים שניתן למכור דרכם. הכול ברוח התקופה.

קשר יומיומי ורציף עם כל הגורמים המשמעותיים בשוק הצרכני בארה"ב מוביל לכך שמידי יום ניתן לזהות מגמות והזדמנויות ולייצר התאמות הנגזרות מכך. מהירות התגובה הינה קריטית בימים אלה וכל יום הוא דרמתי. 

יש להוסיף לכל הנ"ל את העובדה שאין מכס או הגבלות שיווק לארה"ב וקנדה. כמו כן נותר שינוי עמוק בהרגלי עבודה. בעוד שעד לחודש מרץ 2020 נדרשנו לנסוע לארה"ב בכדי לסגור עסקאות גדולות, כעת ניתן לבצע תקשורת מהירה וישירה באמצעות שיחות וועידה ומפגשי זום. דרך זו הפכה לשגרת עבודה חדשה ואפשרית.

הקורונה מביאה הזדמנויות ולא רק משברים. אנו ממליצים לפעול מהר ועכשיו. לכל עסק ומפעל ישנם מוצרים הדרושים בשוק. צריך להנגיש אותם באופן הנכון ולהגיע לקהל היעד במהירות.

להבדיל מאירופה, ארה"ב וקנדה הם שווקים גדולים ופתוחים בפני היצרן הישראלי. אירופה די נצורה בגלל מבנה הגוש האירופי שבו לכל מדינה יש מדיניות וחוקים משלה. הדבר מקשה מאוד על מרבית המשלוחים. לעומת זאת, אמריקה יוצרת הזדמנויות חדשות לפעולה ולהצלחה.