מאמרים

האתגר - איתור מפיצים בחול למכירה באינטרנט

על פניו נראה שלקוחות קצה בכל העולם נגישים לכל אחד בלחיצת כפתור. צריך 'רק' להקים חנות אינטרנטית, לקדם אותה ולהתחיל למכור.
האומנם?
בהקשר של מכירות באינטרנט, האתגר הגדול ביותר הוא קביעת המודל הנכון לעבודה.
המודל הראשון האפשרי הוא פתיחת חנות אינטרנטית. למעשה כל אחד יכול לפתוח חנות אונליין ב Amazon או להעלות מוצרים ב Ebay. החלטה מעין זו בהחלט אפשרית ואף קלה מאוד ליישום. חשוב מאוד להבין שהצד השיווקי של חנות אינטרנטית וחשיפת המוצרים אינה דבר של מה בכך. כדי שהמוצרים ייחשפו ויימכרו בשוק הבינלאומי נדרשות השקעות מאסיביות בקידום. נדיר להיווכח בהצלחה כבירה כאשר בוחרים לעבוד על פי מודל הזה. בחירה בדרך זו מתאימה למי שעומדים לרשותו כיסים עמוקים או משקיע נכבד וכמובן סבלנות לבנייה נכונה של המותג ושל החנות. אם ניקח לדוגמא מודל של מכירה ב Amazon, נוכל למצוא מקרים רבים של כישלונות הנובעים מחוסר הבנת נושא התמחור, שמוביל, בסופו של דבר להפסד בעת ביצוע מכירות לחו"ל.
 
 איתור מפיצים בחול, פיתוח עסקי בינ"ל

המודל השני הוא שיווק בינלאומי שמתמקד באיתור מפיצים בחו"ל לצורך ביצוע מכירות אונליין.
היתרון בשיטה זו הוא שמפיצים בחו"ל מסייעים רבות בעבודת השיווק, הקידום, המכירה וההפצה. החיסרון בשיטה זו טמון בכך שהמפיץ בחו"ל הוא עוד חוליה בשרשרת השיווק ולכן מרווחי הרווח שלנו יהיו נמוכים יותר לעומת מכירה ישירה. עבודה עפ"י מודל  של איתור מפיצים בחול, הנקרא גם פיתוח עסקי בינלאומי או פיתוח עסקי בחו"ל, הנה קריטית כדי לייצר הצלחה בשיווק בינלאומי.
מודל שלישי לשיווק ומכירות בחו"ל קשור במכירה לאתרי מכירה ולא לצרכן הסופי. פעילות זו של שיווק בינלאומי היא המורכבת ביותר מפני שהיא משלבת בין מכירה ללקוחות בינלאומיים לבין הקמת אופרציה שיווקית ולוגיסטית. בחירה במודל שלישי זה תמקסם את הרווחיות כמו גם את רמת הסיכון.
 
לסיכום ניתן לומר ששילוב מכירות באינטרנט דרך איתור מפיצים בחו"ל הוא הכרח כחלק מתוכנית העבודה של כל חברה שרוצה לפרוץ לשוק הבינלאומי.

לפרטים נוספים על איתור מפיצים בחו"ל צרו קשר