מאמרים
מעוניינים לקבל פרטים ו/או לקבוע פגישת ייעוץ ללא התחייבות? אנא מלאו את הפרטים ונשמח לחזור אליכם

חדשנות בשיווק בינלאומי – התמקדות באריזת המוצר

זהו מאמר ראשון בסדרת המאמרים בנושא חדשנות בשיווק בינלאומי.

חדשנות קשורה למגוון תחומים ומתבטאת בתכונות המוצר, באריזה, בחומרים, בשיטות ייצור, בתועלות חדשות, בערך מוסף וביתרון תחרותי באחד או יותר מתחומים אלו.

שיווק בינלאומי, שיווק בינ"ל, שיווק בינל, פיתוח עסקי בינלאומי, פיתוח עסקי בינ"ל, פיתוח עסקי בינל, שיווק לחו"ל, שיווק לחול, יעוץ עסקי בינלאומי, יעוץ עסקי בינ"ל, יעוץ עסקי בינל

חדשנות יכולה להתבטא בחשיבה 'מחוץ לקופסא'. למשל, מוצר שהיה עד כה בעל נפח גדול, כעת מתקפל. התכונה החדשה מאפשרת אריזה חדשה, צמצום עלויות הובלה ושטח מדף קטן יותר. שיפור מעין זה במוצר מוביל לרווח גדול יותר לכל שרשרת ההפצה.

אריזה היום חשובה כמעט כמו המוצר עצמו, בייחוד כאשר מדובר במוצר שנמכר בחנות, על המדף. עם הגידול במכירות באינטרנט כמובן שחשיבות נושא האריזה ירד מעט אבל הוא עדיין מהווה נדבך משמעותי.

ניתן לייצר אריזות מחומרים מתכלים. באמצעות אריזה ניתן להבליט את המוצר שלנו על פני מתחרים והדבר החשוב והחדשני ביותר הוא שהאריזה תהיה חלק מהמוצר עצמו. למשל, המוצר מעוצב באופן שבו הפנל הקדמי שלו מלא בכפתורים ורק המסגרת היא אריזה קלאסית. כמו כן, אריזות מתנה חשובות מאוד בשיווק ומכירות לארה"ב מכיוון שבתקופות חגים ומועדים צרכנים מבקשים לרכוש אריזת מתנה (גם כאשר מדובר בשיווק באינטרנט). כמובן שהיום גם האריזה יכולה לבוא בשילוב טכנולוגיה של מדבקת מוצר מקורי מקודדת, אריזה נגד גניבה, אריזה עם קודים לסרטי הדרכה, תכנים שיווקיים ועוד.

לסיכום, לחדשנות פנים רבות. האריזה היא נדבך חשוב מאוד בהצלחה ביצוא לארה"ב.