מאמרים
מעוניינים לקבל פרטים ו/או לקבוע פגישת ייעוץ ללא התחייבות? אנא מלאו את הפרטים ונשמח לחזור אליכם

יצוא לארה"ב ושיווק בינלאומי – שיווק מקדים

שיווק מקדים, אליבא דה אבי אלברט, הוא שיווק אסטרטגי אגרסיבי, הנועד ליצור יתרון תחרותי למשווקים בזמן אי ודאות או במצב של תחרות קיצונית.

אחת התופעות הבולטות ביותר בתקופה האחרונה בשיווק בינלאומי בכלל ובשיווק בארה"ב בפרט הוא הקדמת הלו"ז בהשקת מוצרים ומבצעים. למשל, שיא המכירות בארה"ב הוא BLACK FRIDAY – הנערך ביום שישי הרביעי של חודש נובמבר, מייד לאחר חג ההודיה. אנו עדים לתופעה חדשה שמתקיימת ברשתות הגדולות ובאתרי המכירה של המבצעים כשבועיים עד חודש ממועד מקורי זה, במיוחד כשמדובר ב: שיווק באינטרנט, מכירות באינטרנט. אם נשים לב לרשתות השיווק הגדולות בארה"ב, כגון TARGET ו AMAZON, רובן ככולן מקדימות את הלו"ז למבצעים, להנחות ולהשקת מוצרים חדשים הן ברשתות והן באתרי האינטרנט שלהן.

יצוא לארה"ב, שיווק בינלאומי, שיווק בארה"ב, שיווק באינטרנט, מכירות באינטרנט,  TARGET ,  AMAZON, שיווק בינ"ל, יצוא לארצות הברית, פיתוח עסקי בינלאומי

אנו עדים לתופעה חדשה בשיווק בינלאומי ובארה"ב  - שיווק מקדים – הקדמת לוחות זמנים של מבצעים עונתיים וחגים על מנת להגדיל מכירות וליצור יתרון על מתחרים.

הסיבות העיקריות לשיווק מקדים הן:

  1. בעקבות הקורונה, הצרכן יותר מחושב מבחינת התקציב.

  2. בעקבות הרכש המסיבי באונליין, הצרכן האמריקאי מחפש כל הזמן מבצעים (לא רק לחגיםוזו הזדמנות להגדלת מכירות עבור רשתות השיווק ועבור אתרי האינטרנט.

  3. נוכח השהייה הארוכה בבתים והמעבר לעבודה מהבית, הצרכנים פחות סבלניים ורוצים כאן ועכשיו את המוצרים והמבצעים.

  4. נוכח השהייה בבית, הצרכנים רוכשים מוצרים לפעילות INDOOR & OUTDOOR ולכן הקטגוריות האלה גדלות בהתמדה.

המסקנה העיקרית היא שיצרן ישראלי צריך להיערך ליצוא לארצות הברית בתנאי שיווק מקדים בכל מובן אפשרי ואף להציע אותו ללקוחות שלו כחלק מתהליך המכירה וכחלק מהעמקת פיתוח עסקי בינלאומי.