מאמרים
מעוניינים לקבל פרטים ו/או לקבוע פגישת ייעוץ ללא התחייבות? אנא מלאו את הפרטים ונשמח לחזור אליכם

יצוא לארצות הברית - מיצוב המוצר

בשיווק בינלאומי, מיצוב מתייחס אל התפיסה והערך שהמוצר מעניק לצרכנים. מכיוון שתפיסה היא דבר סובייקטיבי, תהליך המיצוב הנו מרכיב קריטי שיכול לתרום להצלחה של מוצר בשיווק לחו"ל. יזמים רבים וחברות מבוססות, פוסחים על ממד מיצוב המוצר. מדובר על תהליך שהוא בעיקר חשיבתי ופחות הוני. המיצוב חשוב מאוד, מפני שהוא ממקם אותנו על מפת המוצרים הדומים ביחס למתחרים ויוצר תפיסת ערך של המוצר אצל הצרכנים.

יצוא לארצות הברית, שיווק בינלאומי, שיווק לחו"ל. יצוא לחו"ל, שיווק באינטרנט, מכירות באינטרנט, שיווק בינלאומי

להבדיל ממיתוג, שהוא תהליך רחב יותר, המיצוב ממקם אותנו במקום המדויק בו אנו שואפים להיות.

טעות נפוצה היא לייצר למוצר מיצוב שאינו הולם את תכונותיו ואז נוצר פער גדול מידי בין ה'הבטחה' ובעקבותיה התפיסה שנוצרת ולבין מה שהמוצר כולל בפועל. למשל, אם מדובר במוצר יוקרתי וחלק מהמיצוב שלו גלום במחיר, הלקוח יצפה למצוא אריזה יוקרתית ותכונות מיוחדות שתואמות את המיצוב. במצב בו ייוצר פער גדול מידי בין המיצוב ולבין המוצר בפועל, ייגרם נזק לחברה. במקרה בו מדובר במוצר פשוט שממוצב ברמה גבוהה, ייוצר פער שלילי. הצרכנים יחוו את הפער השלילי וגם במקרה זה ייוצר נזק לתדמית המוצר והחברה ותהיה פגיעה במכירות וביצוא לחו"ל. אנו מוצאים טעויות מעין אלה בעיקר בכל הנוגע לשיווק באינטרנט ולמכירות באינטרנט.

לסיכום, כל שלב בשיווק בינלאומי הוא חשוב ועלינו לתת עליו את הדעת, בייחוד כאשר מדובר בתהליכים שאינם כרוכים בהשקעת משאבים כבירים, במושגי זמן ותקציב.