מאמרים
מעוניינים לקבל פרטים ו/או לקבוע פגישת ייעוץ ללא התחייבות? אנא מלאו את הפרטים ונשמח לחזור אליכם

מהו התהליך היעיל במכירות לשוק האמריקאי?


רוב החברות או המיזמים הרוצים לפרוץ לחו"ל עובדים באופן אקראי ולא על פי תהליך מסודר ונכון להם. זוהי סיבה מספר 1 לכישלון מיזמים חדשים. למעשה, מעל ל 50% מהמיזמים נכשלים בגלל שהם עובדים ללא תוכנית עבודה מסודרת וללא תהליך מובנה ומותאם לצרכיהם ושיביא אותם להצלחה במכירות לחו"ל. 

מכירות לשוק האמריקאי, מכירות בחו"ל

השאלה המדויקת היא לא האם חברה צריכה או לא צריכה לעבור תהליך מסודר. השאלה היא איזה תהליך ומאיזה סוג, מהו אורכו וכן מהם מאפייניו הייחודיים. 

תהליך עבודה נכון מוביל להצלחה מהירה ברוב המקרים. במשך השנים ביצענו אין ספור בדיקות היתכנות לחברות ולמוצרים. לא תמיד היו תוצאות הבדיקה חיוביות. כלומר, היו מקרים בהם המוצר או אופי החברה לא התאימו לשום סגמנט בשוק האמריקאי באופן שבו המוצר/החברה היו קיימים בנקודת הזמן של הבדיקה. בכל מקרה, התהליך היה נכון והתבסס על מינימום משאבים (במונחי זמן וכסף). הלקוחות היו מרוצים גם כשתוצאות הבדיקה לא האירו פנים משום שהתהליך היה יעיל קצר ונתן תשובה ברורה שהתבססה על מודל מנצח. נוצר מצב בו הלקוחות היו מעודדים  על אף התוצאות. במרבית המקרים, היה ניסיון של בדיקת היתכנות חוזרת מול לקוחות פוטנציאליים. הזמן שחלף בין שתי בדיקות ההיתכנות והשינויים שבוצעו בהתאמה לשוק האמריקאי הביאו לתוצאות חיוביות בבדיקה השנייה. מכאן התאפשרה בניית תהליך עבודה מסודר ומותאם לחברה/מוצר שפנו למכירות בחו"ל.

לסיכום כל מיזם או חברה שרוצה למכור בחול חייבת לעבור תהליך. תהליך זה שונה מחברה לחברה. אמנם יש לו מספר מאפיינים דומים אבל הוא חייב להיות מותאם לאופי החברה, ערוצי ההפצה, וכמובן ביעדים ובמטרות החברה.