מאמרים
מעוניינים לקבל פרטים ו/או לקבוע פגישת ייעוץ ללא התחייבות? אנא מלאו את הפרטים ונשמח לחזור אליכם

מיוצר בישראל - MADE IN ISRAEL

בשיווק בינלאומי יש חשיבות רבה לחותמת MADE IN ISRAEL. מעבר לתרומה החשובה למשק ולמצב התעסוקה בישראל, מתקיים ערך מוסף גבוה לתוצרת ישראלית בכל הקשור ליצוא לארה"ב. שלושה יתרונות בולטים למוצרים המיוצרים בישראל עבור יצוא לארצות הברית:

  1. מוצר ישראלי נחשב למוצר איכותי ביותר ועל כך יקבל היצרן הישראלי פרמיה גבוהה ביחס למוצר דומה שיוצר במקום אחר בעולם.

  2. בשיווק לארה"ב וביצוא לארהב, ניתן להוביל מוצרים מישראל לחוף המזרחי במהירות רבה ובעלות נמוכה יחסית.

  3. ביצוא מישראל לארצות הברית אין מכס ובד"כ אין בדרך כלל מגבלות אחרות כגון הגבלות היצף.
     

שיווק בינלאומי, שיווק בינ"ל, שיווק בינל, יצוא לארצות הברית, יצוא לארהב, יצוא לארה"ב, פיתוח עסקי בינלאומי, פיתוח עסקי בינל, פיתוח עסקי בינ"ל
יש מקרים בהם המוצר הוא 100% תוצרת ישראל. כלומר, כל חומרי הגלם, האריזות והעבודה הנם ב 100% כחול-לבן. יחד עם זאת, ניתן לייצר מוצר ישראלי שיקבל את החותמת MADE IN ISRAEL בצורה יצירתית מאוד וזאת בכדי להשיג יתרון תחרותי בשיווק לחול ובשיווק בינלאומי.

אחד המוצרים שיצאנו לארה"ב היה גריל איכותי המיוצר בישראל. לצורך הייצור, ייבאנו חלקים בערך של כ-50% מערך המוצר. 50% נותרים היו: עבודת הלחמה מקומית, אריזה, הרכבה ומספר פעולות קטנות נוספות שהפכו את המוצר ל MADE IN ISRAEL. תודות לכך, המוצר היה בעל יתרונות לתחרותיים שסייעו למכור אותו כמוצר פרימיום בארה"ב ובקנדה.

לצורך הקביעה שמוצר הוא MADE IN ISRAEL, יש צורך במינימום 35% ייצור בישראל. כלומר, עד 65% מהמוצר יכולים להיות מיוצרים מחוץ לישראל (חלקים, אריזות, עבודה וכיוב').

לפיכך עלינו לבדוק היטב אם ניתן לייבא חלקים למוצר או לאריזתו או להוציא חלק מעבודת הידיים / הרכבה לרשות הפלסטינית למשל באופן שעבודה זו תיחשב כייצור בישראל. זוהי דוגמא קלאסית ליצירתיות בייצור מוצר תחרותי בשיווק הבינלאומי.

למרות הנאמר לעיל, עלינו להבין שלא כל מוצר ניתן להפוך ל MADE IN ISRAEL. לדוגמא, אם אנו מייבאים מטורקיה לדוגמא שקדים טבעיים ורק אורזים אותם באריזות קטנות למכירה, אין הדבר ייחשב לתוצרת ישראל אף על פי שהעבודה, האריזה וההובלה היו מעל 35%. והסיבה לכך היא שמעבר ל-35% ערך מוסף ישראלי אנו צריכים להוכיח שינוי מהות.

כלומר, החלקים והמוצר אינם מספיקים במקרה זה. ברם, אם קלינו את השקדים והפכנו אותם לשקדים קלויים שינינו את מהותם ואז המוצר הופך להיות ישראלי.

לסיכום ישנן דרכים רבות להיות תחרותי וגם לשמור על תוצרת ישראלית בשיווק בינלאומי חותמת MADE IN ISRAEL מקנה יתרון תחרותי בשיווק לחול ועל כן, תמיד עלינו לשאוף לתוצרת כחול-לבן.