מאמרים
מעוניינים לקבל פרטים ו/או לקבוע פגישת ייעוץ ללא התחייבות? אנא מלאו את הפרטים ונשמח לחזור אליכם

עונתיות בשיווק בינלאומי

בשיווק בינלאומי ובשיווק ומכירות לארהב, נושא העונתיות הוא מפתח קריטי להצלחה.

עונתיות מתאפיינת בצריכה סביב עונות השנה, מועדים ואירועים. לקראת 'עונות הצריכה' השונות חלה עלייה ניכרת ברכישות מצד מפיצים ורשתות השיווק וכן רמת קניות גבוהה במיוחד מצד לקוחות הקצה.

שיווק בינלאומי, שיווק בינ"ל, שיווק בינל

העונות העיקריות הן:

אביב – קיץ : בעיקר עבור מוצרי גינון ומוצרי OUTDOOR

יום העצמאות רביעי ביולי

BACK TO SCHOOL

THANK GIVING

BLACK FRIDAY, CYBER MONDAY

XMAS

יש להיערך לעונות הרכש / קניות השונות כחצי שנה עד שנה מראש. למשל, ל XMAS– ההיערכות מתחילה בחודש ינואר לקראת חודש דצמבר (כשנה מראש). במכירה ישירה לרשתות גדולות נדרש זמן ארוך לתהליך שמורכב מהחלטות רכישה של הקניינים ברשתות, ייצור על ידי היצרנים, שילוח למפיצים והפצה לחנויות. תהליך זה יכול להתקצר בכמה חודשים במקרה של מכירה באמצעות מפיצים שהנם ספקים מאושרים ברשתות הגדולות.

אספקט נוסף הקשור לנושא העונתיות הוא: הקדמת העונה – שיווק מקדים. אנו עדים לכך שהמעבר העולמי לקניות באינטרנט "מאריך ומקדים" את העונה. לפיכך, על היצרנים והיזמים להיערך מוקדם מהצפוי למכירות בשיווק בינלאומי הן מבחינה לוגיסטית והן מבחינת השיווק והקידום של המוצר/ים במכירות בארה"ב. דוגמא אקטואלית היא Black Friday  שהפכה להיות מיום אחד ל – BLACK FRIDAY MONTH על ידי אמזון ועל ידי אתרי מכירה אחרים ואפילו בחנויות.

חברה או מיזם הרוצים לפעול בשיווק בינלאומי ומכירות לארה"ב, צריכים לקחת בחשבון את העונתיות ואת מחזורי המכירה של מוצרים עונתיים. יש מוצרים שנמכרים אך ורק בעונה ספציפית, ברם, כמעט כל מוצר נמצא בקטגוריה של עונה מסוימת ויש לבחון את הרלבנטיות שלו לעונות השונות.