מאמרים

פתרונות מיתוג יצירתיים בשיווק בינלאומי

חברה או יזם שפיתחו קו מוצרים בדרך כלל ידבקו בקידום המותג שלהם בקנאות.

בשיווק ומכירות לארה"ב, נושא זה חשוב מאין כמוהו בגלל יצירת ערך וקניין רוחני לחברות ולראייה, אם נרשם סימן מסחרי למוצר, ניתן לבנות ב-amazon חנות מותג וכמו כן למנות מנהל מותג שמאשר כל מוכר באמזון.

שיווק בינלאומי, שיווק ומכירות לארה"ב, שיווק לחול, מכירות לארה"ב, שיווק לארהב

חברות רבות מעוניינות בקידום המותג שלהן אך אינן מבצעות את הפעולות הנכונות לצורך העניין. להלן נסקור מספר דרכים לקידום מותג בשיווק בינלאומי:

  1. שימוש בסימן המסחרי / מותג

  2. רישום הסימנים הנכונים של המותג בכל שלב בהתהוותו – כאשר המותג נמצא בתהליך רישום, נוכל להוסיף TM ליד המותג. לאחר שנקבל אישור למותג, נרשום ליד המותג את האות R

  3. עקביות – הקפדה על חזות אחידה ושפה שיווקית אחידה בכל החומר השיווקי.

  4. גמישות – אם לקוח מסוים יבקש private label (מותג פרטי), נשקול זאת בחיוב מכיוון שנוכל להגדיל מכירות בשיווק לחול ומכירות לארה"ב.

כיום, בעיקר במכירות אונליין, אפשר לבנות מותג תוך כדי השקת קמפיינים ברשתות החברתיות ובחנויות האינטרנטיות, בתקציב נמוך יחסית. כמו כן, CO-BRANDING (מיתוג משותף), הוא פתרון יצירתי ללקוח גדול שמעדיף את המותג שלו על פני המוצר של היצרן, בעוד היצרן יכול להיות מוזכר באופן מסוים על המוצר וכך ליהנות מבניית המותג שלו.

לסיכום ניתן לומר שכאשר אנו עוסקים בשיווק בינלאומי, ניתן לבנות מותג בשיטות אלטרנטיביות. יחד עם זאת, עלינו להתנהל בהתאם לבחירתנו בכדי שנשכיל לבנות ערך ומותג בשיווק לארהב לטווח ארוך