מאמרים

שיווק בינלאומי - הזדמנויות יצוא לארצות הברית

הקורונה היא יריית הפתיחה לסדרת משברים שמגיעים בעקבותיה. אנו נמצאים בשלהי שינויים מהותיים של עליות במחירי חומרי גלם, מחסור במכולות מסין ועלות הובלה גבוהה מסין. שינויים אלו גולמים בחובם השפעה משמעותית על מפת השיווק הבינ"ל.

שיווק בינלאומי, יצוא לארצות הברית, שיווק בינ"ל, מכירות לארה"ב, מכירות לארצות הברית, יצוא לארה"ב

משבר הוא גם הזדמנות. בבואנו לעסוק בשיווק ומכירות לארה"ב, עלינו לבחון היכן נחבאות ה'מלכודות' וכיצד נצליח לאתר הזדמנויות חדשות. סידרת המשברים האחרונים לימדה אותנו שעלינו להסתגל במהירות למצבי קיצון ולתפקוד מיטבי גם בעיתם.

במשבר הנוכחי, אנו מוצאים שקיימים מאפיינים תחרותיים לייצור בישראל לעומת ייצור בסין. נוצר מצב של ביקוש מוצרים מסוימים מישראל על פני מוצרים מסין מהסיבות הבאות:

  1. אין מכס.

  2. אין מגבלות של היצף או כמות.

  3. הובלה מהירה יחסית.

  4. הובלה יחסית זולה.

משבר ההובלה לארה"ב גרם לכך שאנו, באורינום, יצרנו פתרונות 'מחוץ למכולה' כמו למשל, שילוח מוצרים מישראל ישירות ללקוחות DROP SHIP ולא דרך מחסן קדמי במכירות לארה"ב.

הלוגיסטיקה בארה"ב הפכה לבלתי אפשרית, לא רק בגלל מחירי הובלה יקרים אלא גם בעקבות מחסור במשאיות. לאחר תחשיב שערכנו לחלק מהלקוחות, מצאנו שיותר זול ואף מהיר יותר לשלוח מישראל כמה מוצרים או אפילו מוצר בודד ישירות ללקוח הסופי. הענקנו שירות לוגיסטי זה, עבור מפיצים שביצעו את המכירה בכדי לעמוד במחירי מטרה תחרותיים. כמו כן, השתמשנו בשירותים של EMS קורייר ולא דרך אחת מהחברות הגדולות שהעלו מחירים.

נקיטת צעדים אלו אפשרה לנו המשך רציף של מכירות ויצוא לארה"ב ומחירי מטרה תחרותיים, בתוך סבך של שילוחים ולוגיסטיקה יקרים מאוד.

לסיכום, בשיווק בינלאומי תמיד עלינו להיות יצירתיים ולהבין שיש פתרון כמעט לכל בעיה. צריך רק למצוא אותה....או להמציא אותה.