מאמרים

שיווק בינלאומי –ארה"ב מול שאר העולם

USA vs ROW

בשיווק בינלאומי נהוג לחלק את העולם לאזורי שיווק. למשל, בשיווק ומכירות לארהב מתקיימת חלוקה ל- 7 אזורי שיווק עיקריים. בכל אזור יש חלוקה נוספת לתתי אזורים. החלוקה העיקרית בשיווק ומכירות לחו"ל היא החלוקה הבאה:

USA - השוק האמריקאי

ROW – שאר העולם REST OF THE WORLD

שיווק בינלאומי, שיווק בינל, שיווק בינ"ל, יצוא לארצות הברית, יצוא לארה"ב, יצוא לארהב, פיתוח עסקי בינלאומי, פיתוח עסקי בינל, שיווק ומכירות לחו"ל, שיווק ומכירות לארהב

חלוקה זו מדגישה את חשיבות השוק האמריקאי בשיווק בינלאומי. זהו השוק הגדול והמשוכלל ביותר בעולם והיכרות עמו חושפת מגוון אפשרויות למכירות ולהצלחות עסקיות.

הכלכלה האמריקאית היא הגדולה בעולם והיא מגלגלת מחזור של 21 טריליון דולר לשנה. מחזור היבוא השנתי בארה"ב נאמד ב - 1.3 טריליון דולר בשנה. ארה"ב היא היבואנית הגדולה ביותר בעולם.

היצוא מארה"ב נאמד בכ-800 מיליארד דולר. בעוד שסין היא היצואנית הכי גדולה בעולם, ארה"ב מובילה בסחר עימה. מצב זה הוביל למלחמת הסחר המפורסמת בין ארה"ב וסין ועל כך נרחיב במאמר הבא בכדי להבין את ההזדמנויות הנוצרות ליצואן הישראלי במציאות זאת.

החלוקה בשיווק בינלאומי בין ארה"ב ולבין שאר העולם נובעת מהמציאות הכלכלית שבה השוק האמריקאי הוא הגדול בעולם ובעל הצריכה לנפש המובילה בעולם, וזאת למרות שההכנסה הממוצעת לנפש אינה הגדולה ביותר (כ- 60 אלפי דולר לשנה). ארה"ב היא לווה ענקית של כספים עם דירוג אשראי טוב ובעיקר עם תרבות צריכה מפותחת מאוד. נתונים אלו מובילים לרמת צריכה גבוהה ביותר.

עבור מרבית המדינות בעולם, השיווק והמכירות לארה"ב הוא עולם חדש לגמרי. המידות שבהן משתמשים, התקנים, המיסים וכמובן הטעם של הצרכן האמריקאי הינם בעלי מאפיינים ייחודים לשוק האמריקאי. השיווק והמכירות בארה"ב תמיד נעשים בהתאם למידות האמריקאיות המסורתיות, כמו אינצ'ים ופאונדים ולא לפי השיטה המטרית.

בשיווק בינל, עלינו לקחת בחשבון את נתוני השוק האמריקאי, גודלו והפוטנציאל הכביר למכירות ולהצלחות עסקיות.