מאמרים
מעוניינים לקבל פרטים ו/או לקבוע פגישת ייעוץ ללא התחייבות? אנא מלאו את הפרטים ונשמח לחזור אליכם

שיווק בינלאומי - מוצרי קוסמטיקה

שיווק בינלאומי של מוצרי קוסמטיקה הוא נושא מורכב, במיוחד כאשר השיווק הוא למדינות עם תקינה מחמירה. אורינום מלווה מספר גדול של יצרני קוסמטיקה בתחומים שונים ביצוא לארצות הברית: קוסמטיקה לייפסטייל, קוסמטיקה טיפולית וקוסמטיקה רפואית.

שיווק בינלאומי, שיווק בינ"ל, יצוא לארצות הברית, יצוא לארה"ב, שיווק ומכירות באינטרנט, מכירות באינטרנט, מכירה באינטרנט, שיווק ומכירת מוצרי קוסמטיקה, שיווק בינל

מוצרים רבים המיועדים ליצוא לארה"ב אינם מגיעים לשוק. הסיבה לכך נעוצה בהתמקדות בהיבטים בלתי מדויקים. לא מעט יצרנים ומשווקים משקיעים זמן רב ומשאבים יקרים על נושאים כגון: מיתוג, גרפיקה ומצגות, בעוד שהאסטרטגיה צריכה להתמקד בייצור מותג פרטי למותגים מבוססים.

טעות נפוצה ביותר בשיווק מוצרי קוסמטיקה היא המשיכה האוטומטית לשיווק ומכירות באינטרנט. הציפייה היא להיקף מכירות גדול ומיידי באמצעות מכירות באינטרנט. ואכן, מכירה באינטרנט היא אפיק שמתאים למוצרים רבים, אך לא באופן גורף. יש מקרים בהם אסטרטגיית השיווק הנכונה תתמקד בפלח שוק ספציפי, באמצעות פלטפורמות שאינן בהכרח מכירות באינטרנט (לכל הפחות, לא רק אינטרנט). לדוגמא: יצרן קוסמטיקה שמעוניין בשיווק ומכירות באינטרנט, אך המוצרים שלו מתאימים יותר לשוק קוסמטיקה טיפולית HEALTHCARE. הפנייה לשוק זה תיעשה בעיקרה שלא דרך מכירה באינטרנט, אלא דרך מפיצים ייעודיים.

בשיווק ומכירת מוצרי קוסמטיקה, תוכנית עבודה מסודרת הנה קריטית. המוצר הקוסמטי בא במגע עם הגוף (ועם הפנים) ולכן צריך לפעול לפי תוכנית סדורה ולנקוט במשנה זהירות.

תוכנית ברורה ומפורטת תכלול פעילות לשנה הראשונה וחזון ל 4-5 השנים שלאחריה.

בעקבות הקורונה, הרשויות בארה"ב ובקנדה שינו מעט את התקנות ולכן צריך לפעול לפי צו השעה של EPA (משרד הגנת הסביבה האמריקאי לגבי סביבה, אדם וחיות) וגם כמובן לפי ה -  FDA.

לסיכום, גם בשיווק בינל של מוצרי קוסמטיקה הפירמידה צריכה לעמוד על בסיסה ולא על ראשה. קרי, נדרשת תוכנית עבודה מסודרת הכוללת אסטרטגיה המגדירה בבהירות "מי אנחנו ". רק לאחר מכן, ראוי לגשת לחלק היישומי של כל השלבים.