מאמרים
מעוניינים לקבל פרטים ו/או לקבוע פגישת ייעוץ ללא התחייבות? אנא מלאו את הפרטים ונשמח לחזור אליכם

שיווק בינלאומי - שינויים בהרגלי הצריכה של הצרכן האמריקאי בחגים

עונת המכירות המשמעותית ביותר בשוק האמריקאי הייתה מאז ומתמיד ברבעון 4. זוהי תקופת החגים והתקיימה בה רמה גבוהה מאוד של רכישת מתנות. אנו מוצאים שינוי במגמה זו מאז החל משבר הקורונה.

שיווק בינלאומי, שיווק ומכירות לארה"ב, יצוא לארצות הברית

במהלך השנה, הצרכן האמריקאי בדרך כלל ממתין למבצעי שיווק ומכירות בארה"ב. הוא מחפש ומוצא את ה'דילים' הכי משתלמים והמוצרים הכי 'חמים' ומבצע את מרבית רכישותיו בהזדמנויות אלה. עד למשבר הקורונה, בתקופת החגים, הרכישות התבצעו ללא קשר למבצעים. כ- 70% מהצרכנים האמריקאים נהגו לחרוג ממסגרת התקציב בקניית מתנות, בין היתר בגלל שמדובר בקרובי משפחה או בפינוק עצמי.

לאחרונה, אנו עדים לשינוי מגמה בשיווק ומכירות בארה"ב כתוצאה ממשבר הקורונה. הצרכנים מחושבים יותר ומצפים לכך שכל מוצר שנקנה עבור תקופת החגים, יענה על ארבעת הפקטורים הבאים The 4F:

  1. ערך מקסימלי לכסף.

  2. אפשרות להקדמת רכישה - הקדמת הקניות המיועדות לחגים כדי לתקצב יותר טוב את יתרת השנה.

  3. רכישת מתנות עם חוויות.

  4. הקטנת תקציב הקנייה ביחס לעבר.

הקורונה הובילה לשינויים בהרגלי הצריכה לא רק בתקציב שהצרכן האמריקאי מוכן להוציא עבור 'מתנות לחגים' אלא גם בעיתוי הרכישות ובאופי המוצרים הנרכשים. בהתאם לכך, בתכנון שיווק ומכירות לארה"ב, יצוא לארצות הברית, עלינו להביא בחשבון את השינויים בכללי המשחק ולהיערך בהתאם. עלינו להקדים את לו"ז הייצור, להעמיד מלאי בעוד מועד, לשנות תכונות מוצרים/אריזות וכד'. עלינו לספק מענה מהיר לתכתיבי השוק ולהגיע לדיוק מירבי במחיר המטרה של המוצרים לשוק היעד.