מאמרים
מעוניינים לקבל פרטים ו/או לקבוע פגישת ייעוץ ללא התחייבות? אנא מלאו את הפרטים ונשמח לחזור אליכם

שיווק בינלאומי – תוצרת ישראל Made in Israel

במאמרים הקודמים סקרנו את יתרונות המוצרים המיוצרים בישראל - Made in Israel. כמו כן סקרנו את הדרך האופטימלית ליצר מוצרים עם החותמת Made in Israel במטרה ליצור יתרון תחרותי בשיווק בינלאומי. עסקנו באפשרות של יבוא מרכיבים ושילובם במוצר שלנו בעודנו שומרים על המוצר כ-Made In Israel / מיוצר בישראל.
במאמר זה נעסוק ביצירת מוצר תחרותי בשיווק לארה"ב וקנדה באופן היעיל ביותר.

שיווק בינלאומי, פיתוח עסקי בינלאומי, עסקים בחול, פיתוח עסקי בארה"ב, יצוא לארצות הברית, יצוא לארה"ב, יצוא לארהב, יצוא מוצרים, מכירות בארה"ב


כדי לשווק ולמכור מוצר בחול, עלינו לקחת בחשבון היבטים רבים. לעיתים אין אפשרות לייצר את המוצר בישראל וליהנות מההטבות, אבל אפשר לתכנן את המוצר באופן שיאפשר פטור ממכס וממיסים אחרים, החל משלבי הפיתוח.

אחת האפשרויות העומדות בפנינו היא לייצר מוצר בישראל ולארוז אותו בארה"ב. לחילופין, ניתן להרכיבו בארה"ב. בחירה באחת מאפשרויות אלו או בשתיהן, תייצר ערך מוסף למוצר. הרישום על האריזה יהיה גם הוא בהתאם - Made in Israel, Assembled in the US

חברות אמריקאיות רבות מייבאות חלקים מישראל, מרכיבות אותם לכדי מוצר וגם אורזות אותו בארה"ב. בתהליך זה אנו משיגים יתרון כפול – המוצר הוא גם Made in Israel וגם מקור לגאווה אמריקאית.

בשיווק ומכירות בצפון אמריקה יש לשים לב לכך שמוצר תוצרת ישראל ייהנה מפטור, ממכס וממגבלות נוספות. עלינו להיות ערים לעובדה שבמכירת אותה הסחורה מארה"ב לקנדה יתווסף מכס. אמנם מכס זה יהיה מופחת, ברם הוא יהיה בשיעור משמעותי מכיוון שמוצר תוצרת ישראל 'נהנה' רק פעם אחת מפטור ממכס בכניסה לארה"ב. בהתאם לכך, כאשר מדובר בשיווק ומכירות בחול, אנו מקפידים באורינום, לשלוח סחורה תוצרת ישראל למפיצים בקנדה עבור השוק הקנדי ובשיווק ומכירות לארה"ב נעדיף תמיד לעבוד עם גורם אמריקאי מקומי. נושא זה נוגע גם למדינות ששותפות בהסכם NAFTA בשיווק בינלאומי, כגון מקסיקו.

לסיכום, בנושא תוצרת ישראל, עלינו להיות יצירתיים ולבחון את כל האופציות העומדות לרשותנו. זאת, על מנת שנרוויח יתרונות תחרותיים בשיווק בינלאומי ובהתאמה נצליח להגדיל רווחיה של הפירמה.