מאמרים
מעוניינים לקבל פרטים ו/או לקבוע פגישת ייעוץ ללא התחייבות? אנא מלאו את הפרטים ונשמח לחזור אליכם

שרשרת האספקה - SUPPLY CHAIN


חברות רבות, בייחוד ישראליות, אינן מכירות את המושג SUPPLY CHAIN.
המושג שרשרת הערך/אספקה או בשפת השיווק הבינלאומי SUPPLY CHAIN הוא מושג חשוב מאין כמותו בשיווק ומכירות לחו"ל.
הבנת המושג לעומק הינה לעיתים קריטית בשיווק בחו"ל, ובייחוד בשווקים משוכללים כמו ארצות הברית.

שרשרת האספקה - SUPPLY CHAIN - שיווק בחו"ל - שיווק בינלאומי - מכירות לחו"ל

SUPPLY CHAIN טומן בחובו תהליך כולל של תמחור באוריינטציה שיווקית, החל מעלות הייצור של מוצר ועד למחיר הסופי לצרכן. תמחור שכזה ייקח בחשבון את סה"כ המשאבים שהושקעו במוצר, לרבות  עלויות רכש, חמרים, תכנון, עיצוב, כוח אדם וגורמים רבים ומגוונים.

תהליך כזה מסביר לכול העוסקים בשיווק בינלאומי את הערך ואת הסיבות למחירי המוצר עבור המפיץ / הרשת / החנות / הצרכן. ניתוח שרשרת האספקה נותנות גם מענה רחב על מסעו של המוצר בשיווק בינלאומי מתחילתו ועד סופו ולכן היא חשובה מאת כמותה בבניית מחירון ללקוחות ולמפיצים בחו"ל.

ניתוח שרשרת האספקה מאפשרת לארגון לבדוק את העלות שלו במקביל לרווח ולערך שהוא מספק ללקוח או לצרכן במכירות לחו"ל.

המגמות העכשוויות בעולם הן בבחינת 'משבר רודף משבר'. מחסור המכולות בסין הוביל לשיבוש כל הפן הלוגיסטי של משלוח מכולות בים. מהר מאוד, אותו מחסור במכולות הביא לעלייה מטאורית במחיר מכולה שהגיע ל-25 אלפי דולר במקום 5 אלפי דולר. פער מהותי זה במחירי המכולות שינה את כל הרווחיות של שרשרת האספקה ובעקבותיו הופיעו עליות מחירים. לדאבוננו, המשבר הגיע גם לארץ. חברות ספנות ביטלו קווים של מכירות בארה"ב והדבר הביא לעליות מחירי ההובלה וחוסר במכולות, בדומה לסין. לכן, נושא שרשרת הערך בשיווק בינלאומי מוכרח להיות דינמי ולהימצא אצל אחד ממנהלי החברה שינהל את האירוע באופן יומיומי ולא אחת לרבעון, כפי שהיה נהוג לפני פרוץ המשבר.

תהליך זה חשוב מאין כמוהו וחייב להיות חלק מתוכנית השקת המוצר במכירות ושיווק לחו"ל.