מאמרים
מעוניינים לקבל פרטים ו/או לקבוע פגישת ייעוץ ללא התחייבות? אנא מלאו את הפרטים ונשמח לחזור אליכם

תכנון וביצוע מכירות בשיווק בינלאומי

אם ניתן לתמצת את כל ה 'תורה' בנושא שיווק בינלאומי בשתי מילים, אזי שהן תהיינה – תכנון וביצוע. תכנון מדויק הנו השלב הבסיסי והקריטי להצלחה במכירות בחו"ל. בהיעדר תכנון נכון, אנו מגדילים את הסיכויים לביצוע טעויות רבות שיעלו לנו בכסף, בזמן ובכל יתר המשאבים שנשקיע לשווא.

שיווק בינלאומי, מכירות בחו"ל, שיווק ומכירות לארה"ב, שיווק בינ"ל, שיווק לחו"ל, מכירות לארה"ב

לא אחת אנו נתקלים בשיווק ומכירות לארה"ב מבלי שנעשתה חשיבה מקיפה וללא הכנת תכנית שיווק בינ"ל. כלומר, יזמים וחברות פועלים בזירה הבינלאומית ללא הכוונה ,נטולי תוכנית עסקית, ללא תקציבים, מבלי שנעשתה תוכנית GO TO MARKET וכמובן, ללא מעקב אחרי ביצוע התוכנית.

שיווק לחו"ל הוא תהליך מורכב כשלעצמו והוא טומן בחובו רמות אי ודאות גבוהות. זהו תהליך מכירות ארוך מאוד בהשוואה לביצוע מכירות לשוק המקומי. רק לאחר תכנון מדויק ומפורט, ראוי לעבור לשלב הביצוע. והרי שכעת אנו מדברים על ביצוע בהתאם לתוכנית.

ללא הביצוע EXECUTION של התוכנית, שום דבר טוב לא יתרחש והמוצר יישאר בגדר רעיון. ואף גרוע מכך, משאבים יקרים יבוזבזו לא תכלית.

חברות רבות סולדות מתכנון בגלל החלק התיאורטי שלו שכביכול אינו משהו פרקטי, אך זוהי טעות יסודית משום שמדובר במסד האיתן לקראת ביצוע.

ביצוע מכירות לארה"ב, על פי תוכנית, יכלול שיתופי פעולה אסטרטגיים, פיתוח נישות חדשות לפלחי שוק נוספים, השתתפות בתערוכות, נסיעות לחו"ל, הכנה חומרי שיווק ושליחת דוגמאות.

ברוב המקרים, לצערנו הרב, בישראל פוסחים על שלב התכנון ומבזבזים כספים מיותרים על מה שאפשר ולא על מה שנכון. כתוצאה מכך, מגיעים אל שלב המכירות מחוסרי אנרגיה, סבלנות ותקציב. במצב זה, מכירת המוצר אינה יוצאת מהכוח אל הפועל.