מאמרים

WALMART

חברות רבות לוטשות את עיניהן בשיווק בינלאומי ובשיווק לארה"ב בפרט אל וולמארט. כולם רוצים למכור בוולמארט ובצדק. WALMART הנו הגורם הקמעונאי הגדול בעולם, בעוד שהמתחרים שלו נמצאים הרחק מאחוריו. מידי יום קונים בוולמארט עשרות מיליוני צרכנים אמריקאים בחנויות שונות שפועלות תחתיו.

שיווק בינלאומי, פיתוח עסקי בינלאומי, WALMART, וולמארט, וולמרט, יצוא לארה"ב, יצוא לארהב

לקונצרן WALMART סוגים שונים של חנויות ולהלן נסקור אותם:

SUPER WALMART - חנות ענק הכוללת אזור לממכר מזון, מסעדות, בתי קפה, מוסך וקטגוריות מוצרים רבות נוספות. למעשה, זוהי חנות שאליה לקוח יכול להיכנס ולבלות במשך יום שלם. במהלך הביקור בחנות מסוג זה ניתן לבקר באזורי מכירות שונים, לרבות סוכנות נסיעות, סוכנות ביטוח ואפילו במתחם הלוואות/כרטיסי אשראי.

WALMART - פורמט חנות גדול אבל בד"כ ללא מזון טרי

WHOLESALE – SAMS CLUB - חנויות מחסן בהן רק חברי מועדון רשאים לבצע רכישות. בכדי לרכוש בחנויות אלו נדרש כרטיס חבר שמונפק תמורת תשלום שנתי.

WALMART.COM - חנות אינטרנטית הפועלת באופן עצמאי ונפרד משאר סוגי החנויות.

בנוסף לסוגי חנויות הנ"ל, קיימות גם חנויות קטנות וכן פעילות בינלאומית – WALMART INTERNATIONAL.

לחברת אורינום יש 12 מוצרים בוולמארט בקטגוריות שונות.

תהליך המכירה לוולמארט הוא יחסית ארוך ומורכב ממספר שלבים רבים.

היתרון הגדול במכירה לוולמארט הוא נפח המכירות הגבוה מאוד.

החיסרון הגדול הוא החסם שנוצר למוצרים שנמכרים בוולמארט בכניסה לחנויות ברשתות שיווק נוספות. המתחרים פחות אוהבים את העובדה שאתם מוכרים בוולמארט, בעיקר רשתות שיווק אמריקאיות מתחרות. זהו חסרון משמעותי בראייה גלובלית של פיתוח עסקי בינלאומי, שיווק בינלאומי ומכירות בארה"ב. זה נוגד את אסטרטגיית פיזור הסיכונים החשובה. חסרון נוסף טמון ברווחיות נמוכה במכירה לוולמארט בדרך כלל. מחיר המטרה בוולמארט הוא נמוך בהגדרתו. בעוד שבעבר עבדו בוולמארט על מרווחי רווח נמוכים יחסית, כיום הם מכוונים למרווחים גבוהים מאוד, כיאה למובילי שוק. את הפער הזה סופגים היצרנים שמוכרים את מוצריהם לוולמארט. יש לציין גם שוולמארט שולטת על המחירים באופן מוחלט. ייתכן מצב בו הם יחליטו למכור מוצרים ללא רווח ואז השיווק והמכירות בארה"ב מוגבלים לחלוטין. כאמור לעיל, המתחרים של וולמארט אינם רואים זאת בעין יפה וכמובן שאינם יכולים להתחרות בנתון זה.

למורכבות זו קיים פתרון שמורכב מבדיקת ייתכנות יסודית על ידי מומחה שיווק ומכירות לארה"ב. בבדיקת הייתכנות תסרקו את ההיבטים הבאים:

1. תכנון שיווק ומכירות בארה"ב באמצעות מיפוי כללי בשילוב מכירות בוולמארט.(אם זה כלול במטרות החברה).

2. ביצוע בדיקה יסודית להיתכנות מכירה בוולמארט. בדיקה זו תכלול פתיחת אפשרות למכירת מוצר ייחודי לוולמארט כדי לייצר בידול לעומת שאר השוק.

3. בחינת ייתכנות להפיכתנו לספק מאושר בוולמארט, בהתאם לדרישות המורכבות של וולמארט. 

5. בחינת ייתכנות לייצור הכמויות שוולמארט מבקש שנספק.

6. בחינת המרווחים הנכונים שייצרו עבורנו בסופו של דבר רווח ולא חלילה הפסד.

אם ענינו בחיוב על כל הסעיפים הנ"ל, כי אז הקרקע מוכנה לתהליך ולא רגע לפני כן.

חברת אורינום פיתחה במשך השנים דרכים יצירתיות לחדור לרשת WALMART  בצורה חכמה.  לרשותנו מגוון פתרונות מכירה לוולמארט בראייה של אסטרטגיה שיווקית כוללת.