מאמרים
מעוניינים לקבל פרטים ו/או לקבוע פגישת ייעוץ ללא התחייבות? אנא מלאו את הפרטים ונשמח לחזור אליכם

עבודה מהבית - לא רק בימי קורונה

לאחר אסון התאומים בשנת 2001 פגשתי לקוח שלי, איש עסקים מצליח. באותן שנים שהיתי בארה"ב למשך תקופות ארוכות מידי שנה ובאחד הימים פגשתי במקרה את אותו איש עסקים במלון בשיקגו. ישבנו ושוחחנו בלובי המלון במשך שעות ארוכות. לפעמים אתה צריך שהחיים יזמנו לך את המסר הנכון וכך היה.

עבודה מהבית

באותה שנה התחלתי לתכנן את מעבר מעבודה כשכיר למתכונת עבודה כעצמאי. העיתוי לא היה נכון עבורי והחלטתי לדחות את הרעיון. בדיעבד, זו היית האחת ההחלטות הכי טובות שיכולתי לקבל מכיוון שהזמן שחלף מאז אפשר לי לימוד מעמיק יותר של השוק האמריקאי ומה שחשוב יותר מכך,  פגשתי את אשתי לעתיד ויצאנו לשליחות בארה"ב כשאני בתפקיד מנכ"ל חברה אמריקאית.

באותה פגישה מקרית במלון בארה"ב, אותו איש עסקים לימד אותי על עיקרון העבודה מרחוק. ידעתי שבבוא היום, אאמץ את הרעיון, לאחר שאיש העסקים הסביר לי את גודל ההצלחה שלו. בבסיס הרעיון טמון סוד ההצלחה - הדבר הכי חשוב לעסק הוא עבודה עם TEAM ALWAYS –  - השלם גדול מסך חלקיו אם אתה יודע להעסיק את האנשים הנכונים ולדעת שאתה יכול לסמוך עליהם בכל מקרה ובכל מקום שהם יהיו. הוא סיפר לי שרוב המנהלים שלו אינם  עובדים במטה החברה אלא מהבית שלהם. אני זוכר שהתפלאתי מאוד כיצד ייתכן שחברה בשווי של מיליארד דולר מכירות בשנה מנוהלת כך!? והוא המשיך לתאר כיצד כל האנשים שהוא מגייס הם אנשי אמון. כולם מאיישים משרות אמון וזה הקריטריון הכי חשוב  מבחינתו.

עבודה מרחוק

מאז שפתחנו את החברה שלנו, orinom.com, אנו דוגלים בשיטה זו. גיליתי ששיטה זו יעילה הרבה יותר להצלחת העסק מהסיבות הבאות:

1. צמצום בעלויות – שכירות נדל"ן / הוצאות נדל"ן ואחזקת רכבים רבים.

2. חסכון בזמן מבוזבז על הגעה לעבודה וחזרה מהעבודה בפקקים (אנשים מבזבזים בממוצע 2-3 שעות ביום על עמידה בפקקים)

3. פגישות צוות ממוקדות – כאשר הצוות מתכנס פיזית לישיבות, מתקיימות  התייעצויות אפקטיביות ומתקבלות החלטות חשובות ונכונות.

4. פשוט כי אפשר - הטכנולוגיות הקיימות מאפשרות עבודה מרחוק. כל מה שדרוש הוא קו תקשורת והכול אפשרי. בלחיצת כפתור אפשר לקיים שיחות וועידה, video conferences, העברת מסמכים ולמעשה כל מה שעולה על הדעת.

5. אפקטיביות ארגונית - באורינום יש לנו חמ"ל שמנוהל היטב ללא התקהלויות מיותרות, שיחות קפה ושאר שעות המבוזבזות על עניינים אישיים וחברתיים שאינם קשורים לעבודה עצמה. הזמן הבלתי מבוזבז בעבודה ובעמידה בפקקים מאפשר לעובדי החברה הרבה יותר זמן פנוי ובחירה חופשית כיצד למלא אותו.

6. פגישות עם לקוחות בארץ ובחו"ל עפ"י צורך – ביקורים רבים וישיבות עבודה מתקיימות במפעלים יצרניים בישראל ובמשרדי לקוחות ושותפים עסקיים (מפיצים, שותפים אסטרטגיים ורשתות ענק בארה"ב ובקנדה). במהלך השנים למדנו שגם פגישות עם לקוחותינו מישראל בבית הם דבר אפשרי ונכון. בתחילה חששנו שמא הדבר לא יתקבל יפה אך גילינו שאנשים מעריכים מאוד שיטת עבודה זו ומקבלים אותה בחיוך.

לסיכום, עבודה מרחוק היא שיטה חכמה. כאשר היא משולבת עם ישיבות לפי הצורך, אנו מקבלים מודל מנצח ואפקטיבי.