מאמרים

שיווק בינלאומי ויצוא לארצות הברית – כיצד ניתן להתמודד בהצלחה עם המעבר לתערוכות וירטואליות?

תערוכות בינלאומיות היוו נדבך משמעותי ביותר בנושא שיווק ומכירות לחו"ל. חלק ניכר מתהליך השיווק הבינ"ל נסמך על תערוכות בתחומים שונים וכעת גם חוליה חשובה זו עוברת תמורות ומשתנה. תערוכות פיזיות עדיין מתקיימות, אולם המציגים וגם המבקרים בהן, טוענים שהקניינים והלקוחות אינם פוקדים את התערוכות האלה כבעבר.

 שיווק בינלאומי, יצוא לארצות הברית, שיווק ומכירות לחו"ל, שיווק בינ"ל,  מכירות לארה"ב

בשנתיים האחרונות, מרבית תחומי החיים שלנו עברו למרחב הוירטואלי. גם תערוכות נעשות היום באורח וירטואלי ופחות ופחות במפגש בין אנשים, כפי שהכרנו היטב בעבר הלא רחוק בשיווק בינלאומי. היעדר מפגש בלתי אמצעי, פנים אל פנים, הוחלף בפלטפורמות אינטרנטיות אשר מנסות לגשר על ריחוק פיזי טרנסאטלנטי.

אורינום חיה ונושמת את השוק 24/7 ומיישמת הלכה למעשה שינויים ושיפורים גם בהקשר הזה. אורינום מתאימה את תהליכי השיווק והמכירה לתמורות המשתנות באופן תדיר ובעת האחרונה נדרשת חשיבה מתמדת על גישות חדשות ושונות מכל מה שידענו והכרנו.

כבר בתחילת משבר הקורונה, למדנו שקניינים בכל רחבי העולם עוברים לעבודה מרחוק והתאמנו שיטות יצירתיות בהתאם למצב החדש. כיום, העבודה מרחוק הפכה כמעט לנורמה ואנו משכללים את הדרכים השיווקיות מידי יום ביומו בכדי להשיג יתרונות תחרותיים. אנו יודעים היטב כי הקניין לא יכול להרגיש, לנסות, או לטעום את המוצרים החדשים שאנו מציגים לו בשיחות וירטואליות על גבי המסך ולכן, עלינו לפעול במלוא העוצמה בעיקר בפאן הויזואלי של המוצרים.

בתערוכה וירטואלית, החושים הפעילים הם ראיה ושמיעה בלבד. לכן, עולה חשיבותם של נראות האריזה, הצבעים והחומר השיווקי (לרבות סאונד). כל אלו, צריכים להיות מועצמים באספקטים של יופי וחדשנות. רק כך ניתן להתגבר על החושים המושבתים (בייחוד מישוש המוצר) ועל היעדר קירבה אנושית שהיא בבחינת 'חמצן' בתהליך מכירות לארה"ב. כמו כן, הצגת המוצרים צריכה להיות קצרה, יעילה וממוקדת.

 

למדנו שהיצרן הישראלי מוכרח להתאים עצמו למצב החדש ולהיערך לתערוכות וירטואליות באופן מיטבי. עליו לחשוב ללא לאות על דרכים מגוונות שיצליחו להעביר את המסרים המדויקים על מוצרים חדשים ולהיות ממוקד באופן העברת המסרים בהתאמה לפלטפורמה הווירטואלית.