מאמרים
מעוניינים לקבל פרטים ו/או לקבוע פגישת ייעוץ ללא התחייבות? אנא מלאו את הפרטים ונשמח לחזור אליכם

שיווק בינלאומי VS פיתוח עסקי בינלאומי


חברות רבות שמחליטות למכור את מוצריהן בחו"ל, מבלבלות בין שיווק בינלאומי לבין פיתוח עסקי בינלאומי (שיווק בחו"ל מול פיתוח עסקי בחו"ל).

בעוד ששיווק בינלאומי עוסק בקידום המוצרים וחשיפתם לרבות התועלות שהם מעניקים, פיתוח עיסקי בינלאומי עוסק בתהליך של קידום החברה או מחלקה/חטיבה לא רק בתחום המכירות אלא גם בתחומים אחרים.

שיווק בינלאומי, פיתוח עסקי בינלאומי, שיווק בחול, פיתוח עסקי בחול, מכירות לארה"ב

פיתוח עסקי בינלאומי קלאסי עוסק בקידום מטרות החברה (כחלק מהתוכנית העסקית) והוא יכול לכלול: מציאת נישות חדשות; איתור טכנולוגיות חדשות היכולות להוזיל את המוצר או אפילו להגביר את כושר הייצור; גידול אורגני במכירות; גידול ברכישות או במיזוגים ובמקרה של רשת חנויות - הרחבה וגידול הרשת; איתור מפיצים בחו"ל, בעיקר אסטרטגיים להם ניתן לאפשר למשל, למשל  בלעדיות על מדינה או על אזור

לדוגמא: לקוח של אורינום, מותג קוסמטיקה בינלאומי, חיפש להתפתח בכיוונים של נישות חדשות. איתרנו נישה של מוצרי שיער שצריכה פיתוח עסקי בינלאומי. בהתאם לכך, החלטנו לבנות את קטגוריות המוצרים באופן מדורג. כתוצאה מכך, המותג חדר לשווקים חדשים לגמרי ונכנס לתחומים שהגדילו בעקיפין וגם במישרין את הכנסות החברה. המותג השיג מאפיין חשוב מאין כמוהו, להיות ONE STOP SHOP בקטגוריה שלמה ולא רק בנישה הצרה בה היה קודם לכן - קוסמטיקה קלאסית.

לכל חברה יש פיתוח עסקי בין היא מודעת אליו או לא מכיוון שבחיי היום יום של החברה מתקיים חיפוש מתמיד (בצורה שוטפת או ממוקדת) אחר פיתוח העסק, גם אם מדובר בארגונים ובעמותות ללא כוונת רווח.

כל חברה צריכה לבחון פעילות פיתוח עסקי בחו"ל. כאשר מתקבלת החלטה לפתח פעילות בחו"ל, ראוי ורצוי להיעזר ביועצים מומחים מבחוץ. ליועצים חיצוניים יש ראייה אובייקטיבית על פעילות החברה בפאן השיווק הבינלאומי.

מפתח נוסף להצלחת תהליך פיצוח עסקי הוא מינוי איש קשר בחברה שיהיה אמון על פעילות שיווק בינלאומי ובנוסף פיתוח עסקי בארה"ב או באירופה.